Antena HD

Nowa telewizja Antena HD zaprasza!

To telewizja dla ludzi dojrzałych, otwartych na świat i szukających rozrywki.

Codziennie atrakcyjne premiery,dokumenty, seriale, filmowa klasyka!

Unikatowa oferta telewizyjna

Nowy, naziemny kanał grupy
Michał Winnicki Entertainment

Antena HD to kanał kierowany do widzów 45+, grupy, której znaczenie ekonomiczne i demograficzne rośnie w błyskawicznym tempie. Antena HD jest kanałem dla ludzi dojrzałych, aktywnych i dysponujących stałymi dochodami. To osoby, które mają czas, żeby skoncentrować się na własnych potrzebach, pasjach i zainteresowaniach. W Antena HD przeważać będą programy rozrywkowe, seriale fabularne, poradniki i programy edukacyjne z różnych dziedzin. Uznana klasyka przeplatać się będzie z atrakcyjnymi premierami oraz programami specjalnie przygotowywanymi na potrzeby stacji

Dzięki dystrybucji na MUX-1 (100% mieszkańców Polski w zasięgu nadawania) stacja ma nieporównywalnie większy potencjał zasięgowy, niż dowolna oferta kablowo-satelitarna.

Wśród programów na Antena HD

  Tajne aukcje magazynowe

  To seria, w której najlepsi dilerzy ryzykują własną gotówką w tajnej aukcji, licytując ciężarówki wypełnione nieprzewidywalnymi i fascynującymi przedmiotami.

  Co tydzień dealerzy spotykają się na tajnych aukcjach, ale gdy każda ciężarówka wjedzie do magazynu, będą mieli tylko chwilę, aby obejrzeć towar z daleka i ocenić jego wartość przed podjęciem decyzji o złożeniu oferty… Wchodzą w to, czy nie?

  Jeśli zdecydują się licytować, będą musieli użyć każdej sztuczki, aby odstraszyć swoich rywali. Jeśli partia wygląda kusząco, każdy dealer będzie licytował, aby wygrać. Dopiero gdy młotek opadnie pod okiem wykwalifikowanego aukcjonera Addisona, będą mogli zobaczyć, co wygrali. Czy przepuszczą swoją gotówkę? Czy może trafią na aukcyjne złoto?

  Po zakończeniu aukcji będziemy śledzić losy zwycięskich dealerów, którzy będą próbowali sprzedać swoje przedmioty w prawdziwym świecie, wykorzystując wszystkie swoje umiejętności i kontakty. Odkryjemy, który z nich osiągnął największy zysk.

  Tajne aukcje magazynowe w każdą niedzielę o godzinie 19:55.

  Drogi śmierci

  Trzech najtwardszych kierowców ciężarówek z Ameryki i Kanady przekracza granice i zmierza się z najbardziej ekstremalnymi drogami w jednym z najbardziej bezlitosnych środowisk na świecie: w Himalajach. Poruszanie się po indyjskich autostradach – jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie – będzie sprawdzianem wszystkiego, czego nauczyli się przez ponad 40 lat wspólnego doświadczenia i zmusi ich do przystosowania się do warunków drogowych i warunków pracy kierowcy, z jakimi nigdy wcześniej się nie zetknęli. Niezależnie od tego, czy chodzi o jazdę wzdłuż klifów o wysokości kilkuset metrów, omijanie lawin, zachowanie zimnej krwi w temperaturach powyżej 45C stopni, utrzymanie ciepła w temperaturach poniżej zera, czy po prostu jazdę po drugiej stronie drogi, nerwy zostaną wystawione na próbę, a życie będzie zagrożone.

  Drogi śmierci w czwartek i piątek o godzinie 17:40 oraz niedzielę o godzinie 18:05

  Na lodowym szlaku

  Jedna z najbardziej emocjonujących i lubianych serii podróżniczych. Przez dwa miesiące każdego roku, grupa wyjątkowych mężczyzn i kobiet podejmuje się jednej z najbardziej niebezpiecznych prac. W środku zimy kierowcy ciężarówek w olbrzymich osiemnastokołowcach przewożą niezbędny sprzęt i zapasy do miejsc oddalonych o setki mil. W warunkach śnieżycy, kierowcy ciężarówek podróżują po oblodzonych drogach, które często prowadzą ich przez zamarznięte jeziora. Każdy z nich jest przeszkolony w zakresie przetrwania, potrafią naprawić ciężarówkę w warunkach poniżej zera w ciągu kilku sekund są gotowi do ucieczki z ciężarówki, gdy lód pęka. Jest to praca, na którą odważyliby się tylko nieliczni.

  Na lodowym szlaku od poniedziałku do środy oraz w sobotę o godzinie 17:40.

  Militarny lombard

  Ta seria oferuje zupełnie inne spojrzenie na biznes lombardowy, skupiając się niemal wyłącznie na broni i sprzęcie wojskowym. Znajdujący się obok legendarnej bazy wojskowej, „Guns Plus” jest wyjątkowym lombardem, prowadzonym przez weteranów wojskowych, w tym byłych żołnierzy piechoty morskiej i jednostek specjalnych. Mają oni wiedzę z pierwszej ręki na temat rzadkich i kolekcjonerskich broni, które codziennie trafiają do icj lombardu. Sklep jest ulubionym miejscem tysięcy żołnierzy stacjonujących w Fort Bragg, a także ich rodzin, przyjaciół i sympatyków.

  Militarny lombard w każdą niedzielę o godzinie 20:50

  Ekstremalni Handlarze

  Dwóch profesjonalnych handlarzy rywalizuje o jak największy zysk osiągnięty przy sprzedaży przedmiotów kupowanych na aukcjach.

  W każdym odcinku dwóch sprzedawców wkracza do prawdziwego domu aukcyjnego. Pod młotek może pójść dosłownie wszystko i za każdą cenę, od konfiskat policyjnych po towary z końcówek serii, od likwidacji firm po zwroty detaliczne.

  Handlarze mają do wydania identyczną sumę i mogą spróbować wszystkiego, byle tylko osiągnąć zysk. Wykorzystują lokalną wiedzę i czerpią z osobistych kontaktów. Od trudnych transakcji do łatwych pieniędzy – widzimy cały proces targowania się. Którzy dealerzy osiągną największy zysk i zdobędą miejsce w cotygodniowym finale?

  Ekstremalni handlarze w każdą niedzielę o godzinie 15:00 oraz 21:40.

  Legendy Opery

  Seria przedstawiająca sylwetki i karierę największych śpiewaków operowych naszych czasów m.in. Luciano Pavarottiego, Andrea Bocelli, Enrico Caruso, Marii Callas, Placido Domingo, Jessye Norman, Jose Carrerasa

  Gospodarzem i narratorem jest australijska/amerykańska sopranistka operowa, Danielle de Niese.

  Każdy odcinek, kręcony w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, zawiera historyczne archiwa, najważniejsze spektakle oraz wypowiedzi artystów, krytyków i reżyserów.

  Legendy Opery od poniedziałku do środy o godzinie 12:05 oraz w soboty o godzinie 12:10.

  Pomoc Domowa

  Roztargniona i sympatyczna Francine „Fran” straciła pracę w salonie sukien ślubnych. Trafia do domu owdowiałego, bogatego producenta teatralnego, Maxwella Sheffielda i staje się opiekunką trójki jego dzieci. Max jest Brytyjczykiem, w oczach Fran zbyt poważnym i powściągliwym. Margaret „Maggie” jest starszą córką Maxwella. Przed pojawieniem się niani w domu, była cichą i ułożoną nastolatką. Kolejnym dzieckiem jest Brighton, który straszył nianie sztuczkami z „umieraniem”. Ciągle naśmiewał się ze swojej starszej siostry i dokuczał jej. Najmłodsza jest Grace „Gracie” – dziewczynka nieprzeciętnie inteligentna. Uczęszcza na terapię do psychologa po tym jak straciła matkę, ale zakończyła ją, gdy nawiązała silną więź z Fran. Gdy w willi pojawia się pełna życia Fran Fine, dzieci oraz Max zmieniają się na lepsze. Serial dostał nagrodę Emmy oraz 12 nominacji w tym do Złotych Globów dla najlepszego serialu komediowego, aktorki, kostiumów.

  Pomoc domowa od poniedziałku do czwartku o godzinie 19:50, powtórki w soboty i niedziele o godzinie 13:05.

  Święta Wojna

  Święta wojna to polski serial komediowy wielokrotnie nominowany do Telekamer w kategorii najlepszego serialu. Opowiada o losach byłego górnika Huberta Dwornioka (zwanego „Bercikiem”) i jego żony, Anny „Andzi”, którzy mieszkają w kamienicy w Katowicach. Często odwiedza ich Zbigniew Pyciakowski „Zbyszek”, przyjaciel „Bercika” z wojska. Każdy odcinek kręci się wokół zwariowanych pomysłów „Bercika”. W rolach głównych Krzysztof Hanke, Zbigniew Buczkowski, Joanna Bartel.

  Święta wojna od poniedziałku do piątku o 18:40.

  Bonanza

  Westernowy serial opowiadający o życiu farmera Bena Cartwrighta i jego czterech synów. Bohaterowie, żyjący na samotnym ranczu na Dzikim Zachodzie mają liczne przygody i napotykają wiele problemów, które dzielnie przezwyciężają.

  Bonanza w niedziele o 11:10.

  Moda na sukces

  Kultowy serial amerykański opowiadający o losach rodziny Forresterów, prowadzących znany dom mody w Los Angeles. W trakcie zdobywania międzynarodowego prestiżu, sławy i bogactwa małżeństwu udało się wychować czwórkę dzieci w ciepłej, domowej atmosferze. Serial jest pełen tajemnic, zwrotów akcji oraz wątków miłosnych.

  Dwa premierowe odcinki od poniedziałku do piątku o godzinie 11:10.

  Justin Bonello : Mistrz Patelni

  Justin Bonello stracił zapał do gotowania i wierzy, że jedynym sposobem na jego odzyskanie jest podniesienie jego umiejętności. W tym celu odwiedza trzynaście najlepszych restauracji w RPA i poznaje różne tradycyjne, egzotyczne i bardzo oryginalne potrawy oraz przygotowuje je pod okiem najlepszych szefów kuchni.

  Justin Bonello: Mistrz Patelni w czwartki i piątki o godzinie 12:05.

  Drogi śmierci

  Trzech najtwardszych kierowców ciężarówek z Ameryki i Kanady przekracza granice i zmierza się z najbardziej ekstremalnymi drogami w jednym z najbardziej bezlitosnych środowisk na świecie: w Himalajach. Poruszanie się po indyjskich autostradach – jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie – będzie sprawdzianem wszystkiego, czego nauczyli się przez ponad 40 lat wspólnego doświadczenia i zmusi ich do przystosowania się do warunków drogowych i warunków pracy kierowcy, z jakimi nigdy wcześniej się nie zetknęli. Niezależnie od tego, czy chodzi o jazdę wzdłuż klifów o wysokości kilkuset metrów, omijanie lawin, zachowanie zimnej krwi w temperaturach powyżej 45C stopni, utrzymanie ciepła w temperaturach poniżej zera, czy po prostu jazdę po drugiej stronie drogi, nerwy zostaną wystawione na próbę, a życie będzie zagrożone.

  Drogi śmierci w czwartek i piątek o godzinie 17:40 oraz niedzielę o godzinie 18:05

  Handlarze Antyków

  Trzech ekspertów od antyków odwiedza dom rodzinny bohaterów odcinka i sprawdza, co interesującego posiadają jego mieszkańcy – od biżuterii, mebli i pamiątek rodzinnych po współczesne dobra designerskie, pamiątki z wakacji i przedmioty kolekcjonerskie. Każdy z ekspertów umieszcza ukrytą metkę z ceną na przedmiocie, który chce kupić.

  Po powrocie właściciele są oprowadzani po swoim domu i otrzymują serię zaskakujących wycen i ofert gotówkowych. Co zostanie zachowane, a co sprzedane? Ile w końcu zarobią właściciele i sprzedawcy? Teraz muszą zdecydować, co chcą sprzedać, a co zatrzymać i czy uda im się zmusić do przebijania ofert.

  Handlarze Antyków od poniedziałku do środy o godzinie 12:55 oraz w czwartki i piątki o godzinie 13:10.

  Hitler i Niemcy : Chora namiętność

  Na przełomie XIX i XX wieku Europa znajduje się w stanie ciągłych zmian, co stwarza idealne warunki do powstania najbardziej przerażającej organizacji politycznej, jaką widziała historia – nazistów. W jaki sposób Niemcy zostały przez nich uwiedzione? Czy cały naród znalazł się pod urokiem partii nazistowskiej, czy też nadzieja na lepsze życie szybko prysła, gdy zaczęło się zabijanie? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź, śledząc narodziny, rozwój i ostateczny upadek Hitlera i partii nazistowskiej.

  Hitler i Niemcy : Chora namiętność w każdą niedzielę o godzinie 21:45.

  Projekt Kawa

  Burundi to niewielkie państwo położone w Afryce Wschodniej. Kawowce uprawiane są tam na małych plantacjach tradycyjnymi metodami. Kawę do Burundi sprowadzili Belgowie w latach 20 XIX wieku, wykorzystując naturalny, tropikalny klimat oraz górzyste tereny Burundi. Ben zaryzykował wszystko i przeniósł tam swoją całą rodzinę i ma sześć miesięcy na wyprodukowanie najwyższej klasy kawy. Stawką jest wysokiej klasy kontrakt na eksport.

  Projekt Kawa w soboty o 09:40 na kanale ANTENA HD.

  CYFROWY NIEZBĘDNIK

  W programie wyjaśniamy, jak korzystać z nowych technologii i jak sprawić, by dzięki nim nasze codzienne życie było łatwiejsze. Najnowsze elektroniczne gadżety mogą się dla niektórych wydawać skomplikowane, a tymczasem ich obsługi może się nauczyć każdy. W programie Cyfrowy Niezbędnik pokażemy, jakich zasad przestrzegać przy tworzeniu haseł internetowych i jak te hasła zapamiętać.

  Cyfrowy niezbędnik w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 09:20 oraz w soboty o godzinie 11:35.

  TATA, A MARCIN POWIEDZIAŁ

  Każdy z odcinków przedstawia rozmowę ojca z synem, na temat który syn przyniósł po rozmowie ze swoim przyjacielem – Marcinem.

  Tata, a Marcin powiedział od poniedziałku do piątku o godzinie 19:40 oraz w soboty o godzinie 14:55.

Jak oglądać

Kanał dostępny jest w telewizji naziemnej MUX-1

 • kanał 15

A także w sieciach kablowych, m.in.

 • kanał 168
 • kanał 167/126
 • kanał 618
 • kanał 112
 • kanał 247/72
 • kanał 248

Kontakt

Nadawcą kanału jest firma Michał Winnicki Entertainment

Kontakt: kontakt@winnicki.tv

Dystrybucja : malgorzata.kubicka@powertv.pl

Zapraszamy

do oglądania i współpracy